Múzeumpedagógia a Soproni Múzeumban

Kiállítóhelyeinken gyermekvezetésre, múzeumpedagógiai foglalkozásra várjuk az óvodás, kisiskolás, középiskolai és felsőoktatásban tanuló diákcsoportokat! A Soproni Múzeum élményszerű múzeumpedagógiai foglalkozásokat kínál állandó és aktuális időszaki kiállításaihoz. Muzeológusaink bevonásával hasznos ismeretszerzést, interaktív tanulást és kreatív alkotási lehetőséget nyújtunk rengeteg témakörben.

Múzeumpedagógiai foglalkozások

Foglalkozásaink változatosan egészítik ki a tananyagokat, gondolkodtatnak, újrarendezik a meglévő ismereteket, megkönnyítik a társadalomismeret, történelem, irodalom, művészetek, hon- és népismeret tanítását. A műtárgyakkal történő ismeretszerzést fotók, dokumentumok, kiadványok és demonstrációs eszközök segítik. Célunk, hogy kézzelfoghatóvá, élményszerűvé tegyük az iskolákban tanultakat, a résztvevők kipróbálhassanak olyan tevékenységeket, amelyekkel eddig még nem találkoztak. Óvodásoknak, általános és középiskolásoknak, és a felsőoktatás hallgatóinak is tartunk múzeumi foglalkozásokat. Sajátos vagy/és speciális nevelési igényűeknek, állami gondozottaknak a csoport igényeinek megfelelő foglalkozásokat ajánlunk, a csoport vezetőjével történő egyeztetetés után.

Múzeumpedagógiai foglalkozások

Múzeumpedagógusaink

• Dr. Németh Ildikó
  • Egresits Anita
  • Erdeiné Kuslics Katalin
  • Martos Virág
  • Osváthné Krammerhofer Szilvia
  • Takács-Iváncsics Zsuzsanna

Alapinformációk

• Időpont: Hétköznaponként, keddtől péntekig 10 és 15 óra között várjuk a csoportokat múzeumpedagógiai órára
  • Időtartam: Igény szerint 45-60 perc, dupla óra, vagy félnapos foglalkozások
  • Létszám: A csoport létszáma lehetőleg ne haladja meg a 25 főt, nagyobb létszámú osztály esetén lehetőség van csoportbontásra.

Árak

A kiállítások belépőjegyeit a helyszínen tudják megvásárolni, számlaigényüket kérjük, előre jelezzék! Két fő kísérő térítésmentesen jöhet a csoporttal, pedagógus igazolvánnyal a látogatás ingyenes. Belépőjegyeinkről itt tájékozódhat weboldalunkon.

A belépőjegy árán felül fizetendő a múzeumpedagógiai foglalkozás díja:

• múzeumpedagógiai foglalkozás a Múzeumnegyedben (60 perc) 1000 Ft/fő
  • múzeumpedagógiai foglalkozás a Soproni Múzeum Múzeumnegyeden kívüli kiállítóhelyein (60 perc) 500 Ft/fő,
  • múzeumpedagógiai dupla óra (120 perc) 800 Ft/fő,
  • téma,- vagy projektnap (3 x 60 perc) 1200 Ft/fő,
  • Utazó Múzeum az iskolában (45 perc) 25000 Ft/alkalom.

Bejelentkezés és információ:

• Dr. Németh Ildikó, titkarsag@sopronimuzeum.hu vagy Martos Virág, macskako.sopronimuzeum@gmail.com
  • Telefonos időpontfoglalásra nincs lehetőség, kizárólag az írásban kért és írásban visszaigazolt időpontfoglalás érvényes.

Foglalkozásaink

Múzeumpedagógiai helyszínek