Folytatódik az Ariadné Műhely a Macskakőben

Március 21-én, szombaton az Ariadné Műhely következő workshopján M. Horváth Adrienn néprajzkutató, Waldorf kézimunka tanárral a rokkán fonással ismerkedhetnek az érdeklődők a Macskakő Gyermekmúzeumban. A tanfolyam díja alkalmanként 6900 Ft/fő. Jelentkezés a foglalkozás díjának befizetésével a helyszínen. Jelentkezni Martos Virágnál lehet a gyermekmúzeumban (macskako.sopron@gmail.com vagy 99-791 322).

A workshop tematikája:
Fonás rokkán. A rokka működési elve, rokkatörténelem, hogyan szúrta meg magát Csipkerózsika, Leonardo da Vinci találmánya… Fonás különböző felépítésű rokkákon. Cérnázási eljárások, 2 és 3 ágú fonalak előállításának bemutatása. Egyszerűbb gyapjú- és fonalfestési eljárások növényi és vegyi festékkel, színhatások tanulmányozása.