„Szegődj hozzánk péklegénynek!”

A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretén belül a Pénzügyminisztérium Regionális Fejlesztési Operatív Programok Irányító Hatósága, mint Támogató által 2016. május 9-én kiadott TOP-7.1.1-16 Kulturális és közösségi terek infrastrukturális fejlesztése és helyi közösségszervezés a városi helyi fejlesztési stratégiához kapcsolódva című felhívása alapján a Soproni Múzeum, mint Kedvezményezett 2019. június 210-án támogatási kérelmet nyújtott be, mely alapján Támogató a „Szegődj hozzánk péklegénynek!” című TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2019-00508 azonosítószámú támogatási kérelmet elbírálta és támogatásra alkalmasnak minősítette.

A szerződött támogatás összege: 2.888.077 Ft, mely 100 % támogatást nyújt a projekt megvalósításához. A projekt fizikai megvalósításának határideje a jóváhagyott szerződésmódosítás szerint 2020. december 31., a pénzügyi elszámolás határideje 2021. március 30.
A második mérföldkőig, 2020. szeptember 28-ig a projektben vállalt 10 alkalomból 9 foglalkozási alkalmat tudtunk végrehajtani. Ez idáig a programban 194 gyermeket tudtunk fogadni.

1. 07.14. Szegődj hozzánk péklegénynek foglalkozás (Múzsák Kertje tábor) 20 gyermek
  2. 07.17. Szegődj hozzánk péklegénynek foglalkozás (sopronkőhidai „Börtön tábor”, gyermektábor a börtön dolgozóinak gyermekei részére) 21 gyermek
  3. 07.31. Szegődj hozzánk péklegénynek! foglalkozások Erzsébet táborozók 2 csoportja 20 + 16 gyermek
  4. 08.06. Szegődj hozzánk péklegénynek! foglalkozás (Mesterségek utcája tábor) 9 gyermek
  5. 08.11. Szegődj hozzánk péklegénynek! foglalkozás (Bábosmesekuckó tábor) 13 gyermek
  6. 09.10. Szegődj hozzánk péklegénynek! foglalkozás (Deák Téri Ált. Isk.) 23 gyermek
  7. 09.16. Szegődj hozzánk péklegénynek! foglalkozás (Gárdonyi Géza Ált. Isk.) 24 gyermek
  8. 09.18. Szegődj hozzánk péklegénynek! foglalkozás (Hunyadi János Ált. Isk.) 29 gyermek
  9. 09.23. Szegődj hozzánk péklegénynek! foglalkozás (Petőfi Sándor Ált. Isk.) 19 gyermek

A nyár elejétől zajló foglalkozásokon a pályázat keretében beszerzett eszközöket használtuk, valamint a szintén pályázati keretből megvalósított „Szegődj hozzánk péklegénynek!” című foglalkoztató füzet is használtuk. Ez utóbbiból minden résztvevő gyermek egy példányt kapott, amit azután hazavihetett.
A média is többször tudósított az eseményeinkről:
05.15. Sopron TV Híradójában riport készült dr. Németh Ildikóval a Szegődj hozzánk péklegénynek! programról és a Pékmúzeum új foglalkoztatójának kialakításáról
08.28. M1 Biztonságban itthon! magazinja televíziós riportot készített dr. Németh Ildikóval a Pékházról és a Szegődj Hozzánk péklegénynek! programról
09.14. Kossuth Rádió „Trendidő” c. magazinja számára riport készült dr. Németh Ildikóval a Pékházról és a Szegődj hozzánk péklegénynek! programról

Sopron, 202.10.14.

Dr. Németh Ildikó múzeumpedagógus,
szakmai megvalósító projektfelelős

A szerződött támogatás összege: 2.888.077 Ft, mely 100 % támogatást nyújt a projekt megvalósításához, melynek tervezett befejezési dátuma 2020. június 30.

A Soproni Múzeum kiállítóhelyeként működő Pék-ház a Soproni Múzeum egyik kedvelt, ám az utóbbi években egyre gyérebben látogatott kiállítása.
A Pékmúzeumban az újonnan kialakítandó foglalkoztató-térben iskolás csoportok számára új foglalkozás kidolgozása, ehhez foglalkoztató füzet (egyben kiállítási vezető) elkészítése a projekt célja.
A projektben kifejezetten a soproni iskolás csoportokat (általános iskola alsó tagozatától a középiskolákig) kívánjuk elsősorban megszólítani. Látogatásaikhoz segédanyagot is készítünk, akár az iskolai tanórákon (történelem, hon- és népismeret, osztályfőnöki, stb.) is felhasználható foglalkoztató-füzet formájában