Mestermű. Polgári életvilág és kézművesség a 19. század végi Sopronban

• 9400 Sopron, Deák tér 1.
  • Egész évben

Mestermű. Polgári életvilág és kézművesség a 19. század végi Sopronban

A nagypolgári, historizáló épület modern kiállítótereiben a Mestermű. Polgári életvilág és kézművesség a 19. század végi Sopronban című új tárlattal várja Önöket a Soproni Múzeum.

A kiállítás műfaja néprajzi, de merőben eltér a megszokottól:

Arról mesél, hogy hol és hogyan találkozik össze a kézműves és a városi nagypolgár életvilága. Az elbűvölően szép nagypolgári villaépületben a múzeum néprajzi gyűjteményének tárgyai, a kézműves műhelyek világa elevenednek meg, régi mesterségek kelnek életre. A cselekmény pedig egy családi esküvő, amely megidézi a kor illemét, öltözködési, étkezési és viselkedési szokásait: a villát benépesítő nagypolgári család és személyzetük lázasan készülődik lányuk, Liza esküvőjére, járják a műhelyeket, hogy a nagy napra, mikor az ifjú pár örök hűséget esküszik egymásnak, minden készen álljon.

A Soproni Múzeum Deák téri épületében, a 2020-tól újra látogatható Lenck-villában állandó néprajzi kiállítással várjuk a Látogatókat. Néprajzi gyűjteményünk legszebb darabjai – több mint ezer műtárgy -, a berendezett műhelyek, máig élő mesterségekről forgatott filmek teszik átélhetővé a céhes világ egykor mozgalmas közegét.

Az egykori nagypolgári villa hangulatát egy esküvői történet idézi meg, a kelengye összeállítását és a lakodalom előkészületeit kísérhetik végig az érdeklődők. A földszinten a családtagokkal együtt járhatóak végig a műhelyek, a pinceszinten a személyzet teendői játszhatóak el feladatkártyák segítségével. A 19. század finom etikettjének bemutatásával a villa étkezőjében és a télikertben várjuk Önöket.

Nyitvatartás, kapcsolat

Nyitvatartás

• Hétfő: Zárva
  • Kedd: 10:00 - 18:00
  • Szerda: 10:00 - 18:00
  • Csütörtök: 10:00 - 18:00
  • Péntek: 10:00 - 18:00
  • Szombat: 10:00 - 18:00
  • Vasárnap: 10:00 - 18:00
  • Pénztárzárás 30 perccel a kiállítóhely zárása előtt.

Cím és kapcsolat

Belépőjegyek

Teljesárú jegy

26-62 éves korig

50%-os kedvezményes

• 6 éves kortól a 26. életév betöltéséig
  • 62-70 éves kor között
  • nyugdíjasok
  • legalább kettő 18 év alatti személyt kísérő közeli hozzátartozó (legfeljebb 2 fő)
  • A kedvezményekről az alábbi linken tájékozódhat: https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a0000194.kor

Családi kedvezményes jegy

2 felnőtt és 2 gyermek részére

• Kiegészítő gyermekjegy minden további gyermeknek: 300 Ft

Múzeumpedagógiai foglalkozás a Lenck-villában

• • 60 perc
  • • Amennyiben a foglalkozás helyszíne az egyik kiállításunk, abban esetben a kiállítás belépőjegyét is meg kell váltani.

Pénztárzárás 30 perccel a kiállítóhely zárása előtt.
A kedvezményekre való jogosultságot felhívásra igazolni kell.
A kedvezmények nem összevonhatók. Készpénzes fizetés csak forintban lehetséges.
Rendezvényeinken, műhelyfoglalkozásainkon a belépés díja programtól függően változhat.
A jegyárak forintban értendők és tartalmazzák az ÁFÁ-t.

Letöltések

Visual Guide app letöltése

A Múzeumnegyed megismeréséhez segítséget nyújtó visual guide alkalmazás hasznos és érdekes információkkal kíséri végig az épületeken.

A Nemzeti Kastély- és Várprogram alkalmazásán keresztül töltse le a Soproni Múzeum, Múzeumnegyed kiegészítőt! A visual guide segít az épületen belüli tájékozódásban, valamint a kiállítások és látogatói terek megismerésében.

Visual Guide app letöltése

Szerezz múzeumi élményeket!