Hírek 2022-08-09

„Keresd meg a tűt, én meg a gyűszűt!”

A Lenck-villa parkja augusztus 10-én, szerda hat órától ismét muzsikától lesz hangos - idén ezen az alkalmon kívül már csak egyszer, szeptember 7-én hallgathatják Dárdai Árpád zongorajátékát a Muzsikáló Múzeum sorozat keretein belül a Deák téri múzeumkertben.

A villa életét számtalan gyermekprogram színesíti, óvodáskorúaktól az egyetemistákig rengeteg fiatal látogatónk van. A Muzsikáló Múzeum szerdai hangversenyén rájuk gondoltunk, de a felnőttek is találkozhatnak majd gyermekkoruk elfeledett dallamaival. A hangulatot Mozart és Beethoven muzsikája alapozza meg, aztán jönnek a magyar gyermekdalok, népdalok, a legegyszerűbbektől a dudanótáig, ahogy azt Bartók Béla pódiumra álmodta. Ő maga is gyakorta játszott rangos koncerteken a Gyermekeknek köteteiből, hogy aztán később számtalan követőre találjon. A parasztdalok anyagát pedig 1914-18 között gyűjtötte, először zongoramű keletkezett belőlük.

Dárdai Árpád karnagy reményei szerint ki a tűt, ki a gyűszűt meg is fogja találni a szerdai Muzsikáló Múzeumon!

MUZSIKÁLÓ MÚZEUM élő zenés sorozat a Lenck-villa kertjében (Sopron, Deák tér 1.) .
Dárdai Árpád karnagy kora esti zongorajátékkal a következő szerda estéken várja Önöket:
• augusztus 10. 18 óra
• szeptember 7. 18 óra

Hasznos információk:
- A szabadtéri eseményen ingyenesen lehet részt venni.
- A múzeum kiállítása 20 óráig tart nyitva, amit belépőjegy megváltásával lehet megtekinteni. Pénztárzárás 19.30.
- Piknikkosarakat is bérelhetnek, így a zene mellett helyi termelők finomságait is élvezhetik.