Magazin

Rangos elismerés
Hírek 2024-04-17

Rangos elismerés

Elnyerte az Építőipari Mesterdíj Alapítvány 2023-as építőipari nívódíját műemlék-helyreállítás és rehabilitáció kategóriában a soproni Múzeumnegyed.

Április 11-én ünnepeljük a magyar költészet napját
Hírek 2024-04-03

Április 11-én ünnepeljük a magyar költészet napját

A Soproni Múzeum hagyományos kerítéskiállítással készül a Lenck-villában!

Április 2. az Autizmus Világnapja.
Hírek 2024-04-02

Április 2. az Autizmus Világnapja.

Ebből az alkalomból kékbe öltözik a Tűztorony.

Húsvét a múzeumban

Húsvét a múzeumban

Programok a tavaszi szünetben

Húsvéti nyitvatartás

Húsvéti nyitvatartás

Várjuk látogatóinkat a hosszú hétvégén!

Down világnap 03.21.

Down világnap 03.21.

A Soproni Múzeum elkötelezett a társadalmi felelősségvállalásban!

Március 15-ei nyitvatartás
Hírek 2024-03-01

Március 15-ei nyitvatartás

Nemzeti ünnepünkön minden kiállítóhely a megszokott nyitvatartással várja látogatóit.

Beporzók Napja - múzeumpedagógiai foglalkozás
Hírek 2024-02-15

Beporzók Napja - múzeumpedagógiai foglalkozás

A Soproni Múzeum évek óta fontosnak tartja a környezet- és a rovarok védelmét, ezért idén is kapcsolódik a Beporzók Napjához.

Időutazók - kalandos múzeumi tábor

Időutazók - kalandos múzeumi tábor

Készíts velünk időgépet és keljünk útra a múltba! Táborunk során a kezdetektől pillanthatsz be Sopron történetébe, és a régen élt emberek életébe. Izgalmas feladványokkal, érdekes történetekkel, különleges látnivalókkal várunk a Soproni Múzeum kiállításaiban.

Kapcsolódj be! – kütyümentes tábor a környezettudatosság és az alkotás jegyében

Kapcsolódj be! – kütyümentes tábor a környezettudatosság és az alkotás jegyében

Kapcsold ki a tévét, a tabletet - a múzeumi táborban ezekre nem lesz szükséged! Az együtt töltött 5 nap alatt bekapcsolhatod a kreativitásodat, hiszen sokat fogunk kézműveskedni.

ÚJABB IDŐPONT!

ÚJABB IDŐPONT!

A nagy érdeklődésre való tekintettel szombaton február 10-én, 15 órakor is kezdődik egy Borlabirintus!

Böjt és bőség - múzeumpedagógia óra
Hírek 2024-02-05

Böjt és bőség - múzeumpedagógia óra

A Múzeumnegyedben egyes jeles napokhoz, ünnepekhez kötődően múzeumi órákkal készültünk. Sorozatunk második témája a „Böjt és bőség”, amelynek során az Otthon a városban kiállítás konyháit, étkezőit/ebédlőit végiglátogatva ismerkedhetnek meg a résztvevő gyermekek, diákok a 17-19. század étkezési szokásaival és asztali kultúrájával.

BETELT: Borlabirintus a Múzeumnegyedben
Hírek 2024-01-31

BETELT: Borlabirintus a Múzeumnegyedben

Több érzékszervre ható rendezvényre invitálja Önöket a Soproni Múzeum és a Tastevino Borbár & Vinotéka oda, ahol a múlt és jelen találkozik. A Múzeumnegyed csodás tereit végigjárva, nem mindennapi tárlatvezetéssel egybekötött játékos borkóstolót tartunk 2024. február 10-én 18 órától.