Hírek 2022-10-06

Maderspach könyvbemutató a Központi Bányászati Múzeumban

Október 11-én, kedden este 6 órakor a Központi Bányászati Múzeum ad otthont Maderspach Kinga: Egy Zsil-völgyi földesúr Maderspach Viktor című könyvének bemutatójának. A rendezvényen közreműködik Dr. Szemán Attila főmuzeológus, a szerzővel Dr. Tóth Imre történész beszélget.

A Maderspach család a Bánság első bányászcsaládjai közé tartozik, akik még az 1720 évek során telepedtek le Magyarországon. A képzett, hozzáértő bányászok, amit mai kifejezéssel inkább bányász-kohásznak nevezhetnénk, idegen származásuk ellenére igazi magyarrá váltak. Ezt bizonyítja Maderspach Károly 1849-es mártíromsága, s később unokája, Maderspach Viktor katonai hőstettei. Eme érdemeinek egy része, és a nyugat-magyarországi harcokban elért sikerei során ő is hozzájárult Sopron felszabadításához. Így kapcsolódik Maderspach Viktor legendás neve és személyisége Sopronhoz.

Helyszín: Központi Bányászati Múzeum Sopron, Templom utca 2.
Időpont: 2022. október 11. 18.00 óra

Szeretettel várjuk az érdeklődőket!