„Nézd egy méh szemszögéből a világot!”

Az idei Beporzók Napját is szeretnénk a gyerekekkel együtt a szabadban megünnepelni. Múzeumpedagógus csapatunk a Lenck-villa kertjébe invitálja az óvodás, iskolás csoportokat, hogy vegyenek részt játékos óráinkon. Egy méhecske szemszögéből nézünk körbe a parkban, virágokkal ismerkedünk, elzümmögünk néhány dalt, hangszert készítünk, mikroszkóppal vizsgáljuk a virágport és a rovarokat. Szabadtéri tárlatunkon olyan képeket állítunk ki a parkban, amelyeket a kertről és a rovarhotelünk lakóiról készítettünk.

A foglalkozás a környezet védelmére tanít, érzékenyít, egy kihelyezett környezetismeret óra.

A foglalkozásokra időpontot egyeztetni és bejelentkezni Martos Virág múzeumpedagógusnál lehet: macskako.sopron@gmail.com

Fotó: Soproni Téma, Filep István